rrl
10 دی 1401 - 17:41

فاز جنوبی سبزه میدان دهه فجر افتتاح می‌شود

شهردار زنجان گفت: فاز جنوبی پروژه سبزه میدان همزمان با دهه فجر افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علیرضا فیروزفر شهردار زنجان در جمع خبرنگاران از افتتاح قریب الوقوع فاز جنوبی طرح سبزه میدان خبر داد و گفت: با تمهیدات اندیشیده شده این پروژه همواره فعال بوده و حتی در روزهای سرد سال نیز کارگران مشغول کار هستند.
وی با اشاره به اینکه پیشرفت خوبی در این پروژه حاصل شده است، اضافه کرد: در حال حاضر مبلمان در حال ساخت است و فضای سبز و زیرساخت‌هایی مثل آب نما هم ایجاد شده است.
شهردار زنجان افزود: طبق وعده قبلی که به شهروندان دادیم فاز جنوبی پروژه سبزه میدان دهه فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

گفتنی است، این پروژه بیست‌وچهارم شهریورماه 1398 آغاز به کار کرد و مدت اجرای آن دو سال و مبلغ قرارداد اولیه پروژه سبزه‌میدان ۶۴ میلیارد تومان بود و در قالب طرح و ساخت میدان منعقد شده است.

در دو طرف میدان ۱۶ سردیس از مشاهیر شهر زنجان نصب می‌شود. زیربنای موجود پروژه ۱۰ هزار و ۳۰۰ مترمربع و فضای سبز میدان ۲۲ هزار مترمربع است و 33 درصد فضای پروژه سبزه‌میدان به فضای سبز اختصاص داده شده و موزه باستان‌شناسی و صنایع‌دستی تالار شهر از جمله مکان‌های شکل‌گیری فعالیت‌های فرهنگی و هنری است.

 فضای کتابخانه، سالن جلسات، گالری نمایش، کلاس‌های آموزشی فرهنگی و کافه‌کتاب در عرصه میدان پیش‌بینی شده است. طراحی و ساخت باغ‌های میانی، ایرانی و مردم‌شناسی از دیگر عرصه‌های مهم پروژه سبزه‌میدان است.

ایجاد کانال تأسیسات آدم رو، تغییر در تأسیسات مکانیکی، تغییر لوله‌های فولادی به لوله‌های پنج لایه، ایجاد سیستم ذوب برف از کف در مسیر عابر پیاده، ایجاد گرما از کف در واحدهای تجاری، بهینه‌سازی سنگ کف‌سازی و سرویس‌های بهداشتی از جمله تغییرات انجام گرفته در این پروژه است.

 مناسب‌سازی و طراحی سرویس بهداشتی برای معلولان، تغییر در طراحی و اجرای ساختمان تالار شهر، ایجاد ۱۳۵ واحد پارکینگ در تالار شهر و افزایش عرض کوچه گنج دانش به ۲۰ متر را از دیگر تغییرات اساسی نسبت به طراحی اولیه است.

پایان پیام/73005

منبع: فارس
شناسه خبر: 946149